top of page

KATKA POHÁNKA

Katka je zakladateľka Zen Flow joga štúdia a lektorka Aligned Flow a terapeutickej jogy.

“Joga je umenie a veda, ktorá robí naše životy celistvé. Joga pre mňa znamená prebudenie, cit, vedomý dych, meditácia, poznanie, spojenie s jednotou života a ponorenie sa hlbšie do seba. Fascinuje ma individuálny vnútorný proces pri štúdiu a praktizovaní jogy a jej kladný vplyv na duševné, telesné zdravie človeka, jeho mentálne nastavenie a celkové vyžarovanie v bežnom živote. Joga ma sprevádza od mojich 12 rokov. Čerpám z hlbokej múdrosti tradičných mystických učení východu, od šamanov z ánd a amazonie a milujem pracovať s vibráciami zvuku. Moje jógové vzdelanie je 500 RYS Yoga Teacher Training (Aligned Flow Method, Katonah Yoga NYC, Inštruktor Jogy II. kvalifikačného stupňa. " 

FOTO_small 19_edited.jpg

KATKA TOTHOVÁ

Cvičenie jogy mi otvorilo dvere do neuveriteľne fascinujúceho sveta zdravého a funkčného pohybu. Takého, ktorý obohacuje, dodáva telu silu a flexibilitu a je udržateľný. S cvičením jogy mám skúsenosť už vyše 15 rokov, počas ktorých som spoznávala a skúšala jej rôzne štýly. Časom, a najmä materstvom, som však omnoho intenzívnejšie začala vnímať silu svojho tela a veľký rešpekt, pred tým, čo všetko dokáže. Rovnako aj veľkú túžbu zachovať si ho čo najdlhšie zdravé a funkčné. Preto som sa oveľa viac ponorila do skúmania toho, ako telo pri pohybe funguje, ako je dych prepojený s ďalšími procesmi v tele a študovanie anatómie sa stalo mojou ďalšou záľubou. Popri inštruktorskom kurze jogy som absolvovala niekoľko ďalších kurzov a workshopov s uznávanými lektormi z oblasti fyzioterapie, fyzio jogy a jogovej terapie, vďaka ktorý som si vytvorila vlastný koncept kurzov na tému zdravý chrbát a zdravie panvového dna. 

20230531091918_IMG_3124.jpg

ZUZKA KOPINOVÁ

„Od 8 rokov som sa venovala tancu a vyštudovala tanečné konzervatórium v Bratislave. Keď som prestala aktívne tancovať, hľadala som iný spôsob pohybu, ktorý by ma naplnil. Potom si ma našla joga, ktorá pre mňa nie je len o fyzickom cvičení, ale aj o ukľudnení duše. Som certifikovaný inštruktor jogy I. stupňa, no viem, že tu moja cesta nekončí. Čím viac o tejto filozofii viem, tým viac sa chcem ešte naučiť a pozitíva, ktoré pre mňa osobne joga predstavuje, šíriť ďalej. Cez môj jogový tréning si udržujem dobrú kondíciu a zároveň sa učím veľa o sebe samej, ale aj o druhých. Naučila som sa veci vnímať zo širšieho uhla pohľadu a akceptovať ich tak ako sú, no nikdy neprestať bojovať za svoje sny. Hodiny sa snažím prispôsobiť potrebám študentov tak, aby si oddýchli, zacvičili, posunuli sa ďalej a odišli z hodiny pozitívne naladení.

20230429111107_IMG_2463_edited_edited.jpg

JANKA HETEŠOVÁ

"K joge som sa dostala pred ôsmimi rokmi a som jej vďačná, že ma naučila počúvať svoje telo a žiť v prítomnom okamžiku. Joga je o trpezlivosti a vytrvalosti a keďže ja som "bežec na dlhé trate", tak je tento životný štýl ušitý pre mňa. Na joge mám rada posúvanie hraníc a napredovanie. Som certifikovaná inštruktorka jogy I.stupňa. Praktikovaním ásan na hodinách jogy sa naladíme na Tu a Teraz, upokojíme myseľ a telo, uvoľníme stres po práci a znovunadobudneme psychickú pohodu. Spolu budeme napredovať v prevádzaní základných pozicií."

20230531153123_IMG_3154_edited.jpg

SAŠI JANOGOVÁ

"Joga ma sprevádza na mojej životnej ceste už 22 rokov, počas ktorých som prešla mnohými krásnymi aj tŕnistými jogovými cestičkami. Posledných 5 rokov jogu prepájam s meditáciami a rôznymi bodyterapeutickými technikami a vedomou prácou s telom, dychom a emóciami. Vo svojej osobnej praxi sa venujem rôznym typom jogy vrátane kundaliny jogy a pravidelne sa zúčastňujem lekcií rôznych zahraničných lektorov."

S_joga_Sad Janka Krala_1.jpg

NAT (GONG&KUNDALINI)

Nat sa venuje intenzívne kundalini joge 8 rokov. Spoznala aj ostatné druhy jogy, najviac ju však očarila kundalini jóga, ktorá pri pravidelnom praktikovaní prináša do života ozajstnú harmóniu a šťastie, pozdvihnutie vedomia a fyzického bytia. Sila tejto jogy pochádza zo sily kundalini, ktorá sa nachádza v každom z nás a je len na nás ju prebudiť. Kundalini joga to je pružná chrbtica, dobre fungujúci nervový, endokrinný a reprodukčný systém, láska k sebe, otvorenosť v komunikácii s ľuďmi, dôvera vo vlastnú silu, zručnosť a umenie vidieť krásu vo všetkom okolo nás.Okrem jogy sa zaujíma aj o alternatívnu medicínu. Absolvovala mnohé workshopy a semináre na tému jogy a ajurvédy v SR a v zahraničí. Je certifikovanou inštruktorkou hatha jogy 200 RYT a certifikovanou inštruktorkou kundalini jogy KRI, 1.stupňa. Absolvovala výcvik kundalini jogy 200 RYT v Indii a terapeutický výcvik v oblasti zvukoterapie (soundhealing) tiež v Indii. Zároveň je absolventkou rôznych kurzov v oblasti hrania na gong a gongovej terapie u lektorov z UK, USA a Kanady. Pravidelne vedie gongové meditácie v Zenflow studio v BA na SPLN a NOV.

WhatsApp Image 2023-03-23 at 14.01.41.jpeg

LUCI Bolf JOGLIS

"Milujem šport a pohyb. Joge sa venujem od roku 2013, kedy ma očarila od prvého momentu. Zo začiatku ma na joge najviac bavili fyzické výzvy a preto ma to pritiahlo k Ashtange joge, čo je dynamický a fyzicky náročnejší štýl jogy. V roku 2014 som vycestovala do Indie, kde som sa venovala štúdiu Ashtanga jogy. Neskôr som navštívila učiteľku Nancy Gilgoff na ostrove Maui (Hawaii), kde som prehlbovala svoju ashtangovú prax. Som certifikovaný učiteľ RYT 300 Ashtanga Yoga (Jaro Pavek, Slovakia), certifikovaný učiteľ RYT 200 Hatha Yoga (Bindusar Yoga Kendra, India) a inštruktor jogovej terapie (Európska jogová akadémia) a osvedčenie v oblasti jóga pre tehotné."

IMG_9454.jpg

Melisa “Mel” Kubalcová

Moja cesta k joge začala pred 10rokmi úplnou náhodou, no bola to “láska na prvý pohľad”. Joga pre mňa znamená predovšetkým čas pre seba, čas na vypočutie svojho tela, zahľadenie sa do duše a precítenie všetkého.

Spojenie pohybu s dychom v ásanach či meditácia hoci len na pár minút, mi prinášajú úplné upokojenie a znovuzrodenie pri každonennom často náročnom a hektickom živote. S jogou som tu a teraz.

Joga pre mňa nie je len o pohybe, ale najmä o mentálnom nastavení a práci so svojou večne “prekombinujúcou” hlavou a mysľou. Milujem prácu s čakrami a energiami, verím, že človek dokáže všetko čo si zaumieni a že čo dávaš to dostávaš.

Moje hodiny sú preto sústredené aj na pozitívne myslenie, prácu so sebavedomím, vedomím, vďačnosťou a celkovým vnútorným pokojom a pohodou prostredníctvom pohybu. 

20230604132512_IMG_3332.jpg

ZUZANA "Zunna" KLEMANOVÁ 

Smeru sebapoznávania a rozpoznávania skutočností okolo seba sa venujem už 5 rokov. Moju cestu vedomého vnímania života rozprúdila dychová technika, pri ktorej som zacítila prebudenie do prítomnosti. Od vtedy sa venujem prehlbovaniu vzťahu so sebou hlavne pomocov rôznych techník rozjímania (meditácie). Cez meditácie som prešla k tvoreniu a sprevádzaniu SoundHealingou a neskôr k yoge, kde ma nadchlo prepojenie meditatívneho stavu s pohybom tela.  Na yang hodínách sa mi táto meditatívna kvalita často nedarila dosiahnuť, tak som spomalila k yin.  Yin jóga ma očarila svojou kvalitou hlbokého pokoja a dostatočného času na podrobné navnínanie sa na svoje telo a akékoľvek vnútorné procesy, ktoré počas pomalosti yin majú priestor vychádzať na povrch - také pozhretie sa pravde do očí.

Na mojich hodinách teda zažiješ, prepájanie sa so svojím vnútorným tichom a pomalosťou. Dotýkanie sa svojho hlbokého pokoja, pomocov vedených meditácií v yin pozíciach a prehlbovaniu procesov pomocov práce s dychom. Vyskúšame si spolu aj rôzne iné techniky, kde budeš môcť lepšie odhaliť čo sa v tvojom vnútri ukrýva. 

20220428105611_IMG_1847 (2).jpg

DOMI HOZLÁROVÁ

Joga je pre mňa výzva na fyzickej, mentálnej a emocionálnej úrovni. Je to príležitosť rôznymi spôsobmi dať telu, čo si pýta, či už sa spotiť, uvoľniť toxíny, sprítomniť sa a hlavne uvedomiť si, že život sa deje práve teraz. Vďaka joge som trpezlivá a vnímam svoje telo viac ako kedykoľvek predtým.

20230621142156_IMG_3973 (3)_edited.jpg

ADRI LÁSKAMIER

JOGA pre mňa zohráva podstatnú úlohu v živote už niekoľko rokov, napomáha duševnému aj fyzickému rozvoju. Stala sa mojím životným štýlom a celoživotnou cestou. Cvičenie asan je len jeden z benefitov, ktoré nám táto veda o človeku prináša. JOGA pre mňa nie je len druh cvičenia, ale ucelený systém k rozvoju nášho JA a sebarealizácii.  Správny nádych a výdych dokáže zmeniť viac než si myslíme! Pomocou jogy som sa naučila vnímať silu prítomného okamihu a mojou túžbou je posúvať tento stav mysle čo najväčšiemu počtu ľudí v mojom okolí.

 

Cerfitikácia: YTT 200hrs YogaAlliance /HoueseofOmBali/, 80hrs VINYASA, 50hrs Prenatal/Kids Yoga

 

O LASKAMIER.sk

Adriana spolu s manželom Romanom založili  udržateľnú značku LASKAMIER, ktorou sa snažia šíriť základné ľudské hodnoty. Značka, ktorá nie je iba značkou: HUDBA/JELO/MODA/KOMUNITA

20230815122437_IMG_4673_edited.jpg

ZDENKA MIKEŠOVÁ

"Vyštudovala som špeciálnu pedagogiku a psychoterapiu a celý život pracujem v zdravotníctve. Som inštruktorka jogy I.stupňa a joga  pre mňa znamená nádherný čas a priestor, ktorý  venujem práve Tu a Teraz sama sebe, alebo aj práve Tebe. Cvičeniu jogy sa venujem už viac, ako desať rokov a je to pre mňa jedna z možností, ako si udržať  vnútornú stabilitu, pokoj v duši a aktívne telo. Jogu sa snažím učiť srdcom a prepájať ju s psychoterapiou, je to zaujímavé a obohacujúce."

zdenka.jpg

ANDY BAGI

“Joge sa aktívne venujem od r. 2012, kedy som spoznala jedno jej pre mňa cenné tajomstvo, v čase keď som bývala v New Yorku a potrebovala som zvoľniť tempo. Nielenže ma joga upokojovala, začala som tiež vnímať, že pocity hnevu, ktoré ma od malička sprevádzali sa po hodinách jogy začali vytrácať, začali byť menej časté. Joga mala na mňa terapeutické účinky. Cítila som na sebe, ako mi pomáha fyzicky aj psychicky. Bavilo ma skúšať rôzne druhy jogy a v r. 2017 som začala s YIN v Mexiku, s americkou učiteľkou Dariou. V ten rok som spolu s Dariou absolvovala aj trénersky kurz Yin Yogy s Jo Phee a Joe Barnettom na Bali. Tu som sa pre Yin nad(ý)chla a od vtedy ňou dýcham stále. Vo vzdelaní v Yin sa vzdelávam pod vedením Jo Phee aj naďalej na jej seminároch a tréningoch v Európe."

4_edited.jpg

Zvuky Vedomia

Príď sa s nami započúvať do ticha a rozjímať v autentickosti momentu na našom evente CACAO & SOUND TERAPHY. Spozorovať jednoduchosť a zároveň komplexnosť prítomnosti. Nacítiť sa na svoju bytosť a prežiť v spoločnosti podobne naladených ľudí zopár chvíľ. Pozývame ťa na Kakaovú Ceremóniu vedenú Zuzkou a Denisom. Kde nám spojenie ceremoniálneho kakaa a hudobných nástrojov ukáže dôležitosť rituálov v našom živote.  

Zvuky Vedomia vzniklo najprv ako hudobno/zvukové zoskupenie. Neskôr sme začali používať naše zručnosti hrania na liečivé nástroje ako je napr. handpan a didgeridoo pri rôznych terapiách a jóge. Dnes sa prevažne venujeme vytváraniu priestoru na sebaliečenie pomocou rôznych nástrojov a to nie len hudobných. Cacao, tóny, hlas, telo, dych a vedomé, otvorené rozhovory sú jedny z nich. Na ceremónii sa môžeš uvolniť a my sa postaráme aby sme priestor vyplnili energiou, ktorá má schopnosť úplne zrelaxovať tvojho ducha, telo a myseľ. Objav svoj vnútorný pokoj a zober si ho so sebou aj ďalej do sveta.

 

www.zvukyvedomia.com

20220406112755_IMG_1636_edited_edited.jpg

RAMIVANA

Nechajte sa uniesť relaxačnou Cestou zvukom, plnou bohatých tónov Khoomei mongolských hrdelných spevov a harmonických hudobných nástrojov z celého sveta (austrálske didgeridoo, indiánske flauty, drumble z rôznych krajín, shruti box, tibetské spievajúce misky, symfonické gongy, zvonkohry a mnohé iné). Tieto nádherné vibrácie putujú okolo a cez vaše telo, čo vám
dovolí sa uvoľniť a ísť hlboko na vašu osobnú cestu, pričom sa spúšťa úžasný samoliečiaci proces. 

Ramivana (1).jpg

FLEXITY

NÁŠ PARTNER

Flexity Joga Eshop

https://www.flexity.sk

FLEXITY_logo_lifestyle_square.jpg
bottom of page