top of page

NAŠE POBYTY na Slovenku 

zen flow events (34).png

Zdravá a Živá Chrbtica

Seba-vyživujúci pobyt zameraný na zdravú a živú chrbticu

"Vaša sila sa skrýva v hĺbke Vašej chrbtice."

 

Chrbtica patrí medzi jednu z prvých kostí vznikajúcich v našom tele v prenatálnom období a je to práve ona, čo nám pomohla prísť na tento svet cez spinálny pohybový vzorec. Vzniká v 5. až 8.týždni vývoja embrya a formuje sa až do 25. roku života. Prepája hlavu s hornými a dolnými končatinami, nesie hrudný kôš a je osou nášho tela. Drží váhu tela, zaisťuje jeho pohyb a flexibilitu a podieľa sa aj na dýchaní. Chráni našu miechu a vďaka tomu si dokáže pamätať! Zanechávajme jej teda len “príjemné spomienky…“ 

 

...a preto...

 

Pozývame Vás na seba-vyživujúci pobyt zameraný na zdravie, vyživenie a harmonizáciu Vašej chrbtice, ktorá podľa slov tanečnice a choreografky Marthy Graham, je stromom nášho života. A tak ako každý strom potrebuje živiny, doprajte ich aj Vy, Vašej chrbtici. 

 

 

Výživou pre našu chrbticu budú:

 

Yin Joga (vedie Katka)

Yin joga vychádza z taoistickej koncepcie energií Yin a Yang, ktorá priaznivo ovplyvňuje prúdenie životnej energie (Chi). V pozíciách (asánach) sa zotrváva 5-10 minút, čo prispieva k lepšiemu uvedomeniu si tela a vnútorného sveta. Je to prax kľudnej sily, ktorá ponúka spomalenie a lepšiu koncentráciu, čím nás ukotvuje v prítomnom okamihu a pomáha udržovať slobodný a radostný prístup k životu. Yinové asány posilňujú chrbticu a jej svalstvo a napomáhajú jej k flexibilite. Zároveň zlepšujú spánok, trávenie a celkovú náladu. Yin Joga podporuje imunitu a krásne harmonizuje telo a myseľ.

 

Somatický pohyb (vedie Žubra)

SOMA z latinčiny znamená telo vnímané zvnútra. Somatický pohyb je pohyb prirodzene vychádzajúci z vnútorných hlbín tela reagujúceho na podnet alebo impulz. Somatická prax zahrňuje aj prácu s dotykom (bodywork), ktorý podporuje zvedomenie si a vtelenie sa do vlastnej anatómie a to napomáha prirodzenému a bezbolestnému rozpohybovaniu kostí a mäkkých tkanív, spriechodneniu kĺbov, rozprúdeniu tekutín, čo dodáva plynulosť, flexibilitu a príjemný pocit ako telu fyzickému, tak aj emočnému a mentálnemu. Somatika navodzuje stav vnútornej pohody a uvoľnenia (well-being), podporuje proces liečenia, zušľachťuje všímavosť (mindfulness) a načúvanie sebe a spolu-pohybujúcim sa.

 

Autentický Pohyb (vedie Žubra)

Autentický Pohyb (Authentic Movement) sa využíva najmä v tanečno-pohybovej terapií, v somatickej a v meditačnej praxi. Je to praktika s rituálnym prístupom koreniaca v zenovom budhizme, kabale a jungianskej filozofií, ktorá napomáha otvárať bránu do bunečnej mysle tela, kedy nie hlava určuje ako sa hýbať, ale vedomie buniek vedie pohyb tela a ‘pohybujúci sa‘ len nasleduje. Autentický pohyb tak kultivuje dôveru v to, že nevieme, nemusíme a nevidíme. Kultivuje dôveru v prázdno, tmu a ticho, ktoré otvárajú priestor pre precítenie prítomného okamžiku, čo vedie k vnútornému naplneniu a osobnému uzdravovaniu sa.

 

Zvuková Terapia (vedie Katka)

Vibrácie zvuku majú úžasnú silu a moc rozptýliť a minimalizovať nahromadený stres a napätie, ktoré sa usídlili vo fyzickom, energetickom a mentálnom tele. Vibrácie prenikajú hlboko do vnútorného prostredia tela a mysle, harmonizujú a prebúdzajú intuíciu a kreativitu a spriechodňujú prúdenie životnej sily. Vysoko-vibračné nástroje ako: krištáľové misky, oceánsky bubon, zvončeky koshi, tibetské misky, veterný gong atď. preniknú do jemnejších sfér Vášho tela a mysle a tak môžu lepšie očisťovať a vylaďovať.

 

Pobyt si spríjemníme okrem iného aj o:

 

  • vedené meditačné a dychové cvičenia (vedie Katka)

  • rituálne čajové ceremónie (vedie Žubra)

  • spočinutie v tichu na “vašom osobnom mieste“ v prírode (vediete Vy) 

  • saunovanie,  s panoramatickým výhľadom na les (užijeme si spolu)

 

 

Ponúknutý program je pozvánkou a je na vás, čím

všetkým sa rozhodnete vyplniť si váš pobyt s nami. Pre

nás je dôležité, aby ste sa s nami cítili príjemne a bezpečne.

 

 

Pre koho pobyt doporučujeme:

 

  • Tento pobyt je určený pre všetkých tých, ktorí by sa radi prepojili so svojím telom a venovali obzvlášť pozornosť svojej chrbtici, či už Vás trápia bolesti chrbta, alebo naopak Vaša chrbtica Vám skvele slúži a Vy si ju chcete pohýčkať a poďakovať sa jej.

 

  • Pobyt je vhodný pre všetkých, ktorí by chceli stráviť pár dní venujúc sa vyživeniu svojej duši cez meditáciu, tanec, zvukoterapiu a bytím v prírode.

 

  • V neposlednom rade je pobyt vhodný pre Vás, ktorí túžite spoznať ľudí podobného zamerania v starostlivosti o svoje telo a dušu.

 

Ste srdečne vítaní a my Vás rady budeme sprevádzať,

počúvať a starostlivo vyberať najvhodnejšiu kombináciu

vyššie spomenutých prístupov pre náš spoločný wellbeing – vnútornú pohodu…

 

 

Vaše sprievodkyne:

 

Katka 

Katka je zakladateľka Zen Flow joga štúdia a lektorka AlignedFlow a terapeutickej YIN jogy. Absolvovala 500 RYS YogaTeacher Training, Aligned Flow Method, Katonah Yoga NYC, a je inštruktorkou Jogy II. kvalifikačného stupňa. 

 

“Joga je umenie a veda, ktorá robí naše životy celistvé. Joga pre mňa znamená prebudenie, cit, vedomý dych, meditáciu, poznanie, spojenie s jednotou života a ponorenie sa hlbšie do seba. Fascinuje ma individuálny vnútorný proces pri štúdiu a praktizovaní jogy a jej kladný vplyv na duševné, telesné zdravie človeka, jeho mentálne nastavenie a celkové vyžarovanie v bežnom živote. Joga a živá strava ma sprevádzajú od mojich 12 rokov. Čerpám z hlbokej múdrosti tradičných mystických učení Východu a milujem pracovať s vibráciami zvuku.“

 

Žubra

Žubra sa už viac ako 10 rokov venuje rôznym somatickým prístupom. Svoje vzdelanie získava v rôznych zahraničných inštitúciách a  programoch. Je zakladateľkou somaticko-pohybových kurzov Živé Telo a SOMaticky v TELE na Slovensku. Spolulektoruje 3.ročný program „Vědomé Telo“, v Prahe. Pôsobí ako učiteľka na Univerzite Vedomého Života. Učí na rôznych dielňach a tiež individuálne vedomý prístup k telu a k medziľudským vzťahom.

 

„Somatika je pre mňa vstupnou bránou k vedomému vnímaniu nielen svojho tela, ale aj seba samej a následne svojho okolia. Čím citlivejšie pristupujem k svojmu telu, rozumiem mu, čítam ho a rešpektujem, tým citlivejšie aj vnímam a rešpektujem svoje hranice a hranice iných. Okrem toho mi somatická práca prináša hlboký ponor do môjho vnútra, často rozširujúc moje vnímanie, navodzujúc vnútornú pohodu, uvoľnenie a prepojenie. Zušľachťuje vo mne schopnosť spomaliť, načúvať a byť všímavá.“

 

Miesto konania:

Ako zázemie pre pobyt sme vybrali tiché miesto v prírode plnej lesov -

“Harmónia na Hlaváči“ – toto magické miesto zabezpečuje súkromie, výhľady na nočnú hviezdnu oblohu, pozorovanie východu slnka a tak podporuje prežívanie stavu bytia, preciťovania jednoty a vnútornej rovnováhy.

 

Určite navštívte web-stránky tohto harmonického priestoru s hlbokou filozofiou: https://www.facebook.com/groups/567707085019549/

 

Ubytovanie:

Pre náš nerušený nočný alebo aj denný odpočinok sú pripravené útulné a vkusne zariadené vynovené maringotky (každá so 4 lôžkami), s výhľadmi do okolitej prírody, s klimatizáciou na schladenie alebo vykúrenie vnútorného priestoru.  

 

Strava:

Pre chrbticu a jej príjemné spomienky je dôležitá aj vyvážená, pestrá a chutná strava, ktorú nám zabezpečí pani domáca a tvorkyňa priestoru Harmónia na Hlaváči – p. Anetta. Strava bude vegetariánska z domácej tvorby, obohatená o byliny z miestnej záhrady. V prípade potreby môžu byť jedlá pripravované aj na vegánsky spôsob. 

 

Cena: 

Early bird cena (do 31.5.2024): 350€

Po tomto termíne: 390€
 

Registrácia: 

napíš nám email “mám záujem o pobyt” na zenflow.studio@gmail.com a následne Ti pošleme všetky ďalšie info

 

Podmienky platieb a rezervácie:

Vaša registrácia je platná až po uhradení zálohy, a to vo výške 250€ na náš bankový účet.

 

V prípade, že pobyt bude plne obsadený, budeme Vás registrovať ako náhradníka a v prípade, že nejaký účastník zruší svoju účasť, budeme Vás kontaktovať.  

 

Zrušenie účasti: 

Nakoľko aj vaša prihláška ovplyvňuje počet osôb, potrebných pre otvorenie pobytu, prijali sme pravidlá, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť z organizačného hľadiska ich realizáciu. Prosím čítajte ich pozorne: 

 

V prípade, že sa pobytu nemôžete zúčastniť, má registrovaný účastník právo poslať za seba náhradníka alebo zrušiť svoju účasť a tu platia nasledovné storno podmienky:

  • v prípade storna do  7 dní pred začiatkom podujatia prepadá 100% zálohy 

  • v prípade storna do 14 dní pred začiatkom podujatia prepadá 50% zálohy

  • v prípade storna viac ako 14 dní pred začiatkom podujatia sa záloha vracia v plnej čiastke znížená  o 40€  administratívneho poplatku .

 

 Akákoľvek zmena ohľadom Vašej účasti musí byť oznámená pred začiatkom pobytu prostredníctvom e-mailu, alebo telefonického hovoru.

IMG_6993_edited.jpg
bottom of page