top of page

Joga v Zen Flow

20240228134540_IMG_6602 (2).jpg

Fyzio joga/ Zdravý chrbát/Terapeutická joga

Fyzio joga nám umožní kompenzovať naše postavenie tela a dýchacie stereotypy, v ktorých sme väčšinu bežného dňa a preto je veľmi vhodná pre všetkých so sedavým zamestnaním a pre ľudí s bolesťami chrbtice. Na hodinách fyzio jogy budeme kombinovať uvoľňujúce a posilňujúce cviky a jogové pozície, aby sme  umožnili v tele navodiť svalovú rovnováhu a postupne budovať správne pohybové návyky. Budeme mať príležitosť vnímať náš dych, správne ho smerovať a uvedomovať si prácu našich svalov a kĺbov pri rôznych cvikoch. Vďaka variáciám jednotlivých pozícií je cvičenie vhodné pre začiatočníkov ako aj pokročilých.

Večerný/ Terapeutický FLOW

Lekcia je zameraná na rozhýbanie celého tela, posilnenie svalových partií a uvoľnenie mysle. Hodina začína úvodným stíšením a naladením sa na svoj dych, z pomalších asán plynulo prechádzame do dynamickejšej časti lekcie, kedy zlepšujeme fyzickú kondíciu, formujeme postavu, pracujeme na držaní tela. Pravidelným cvičením power yogy sa zlepšuje sila, mobilita kĺbov a pružnosť svalových tkanív. Predchádzame tak bolestiam chrbta, podporujeme koncentráciu a upokojujeme myseľ. Výsledkom je okrem vyplavených endorfínov, spokojné silné telo a šťastná myseľ. Hodiny power yogy sú určené pre každého, kto má rád dynamickejšie štýly cvičenia alebo sa chce dať do formy, či po práci dobiť energiu.

Bacis Joga / Joga pre začiatočníkov

Nemáte skúsenosti s jogou a radi by ste začali? Počas tejto hodiny vás prevedieme základnými asánamy, ktoré sú prispôsobené pre začiatočníkov. Pri cvičení kladieme  dôraz hlavne na individuálny prístup a techniku pozície, aby sa cvičila správne a dôsledne. Hodina je vedená v duchu strečingu, objavovania a spoznávania svojho tela, ktoré je zo svalov, kĺbov a kostí. Počas hodiny sa snažíme upokojiť našu myseľ, dostať telo do fyzickej rovnováhy a aktívneho oddychu. 

YIN Joga 

Yin joga vychádza z taoistickej koncepcie energií Yin a Yang. Je to prax kľudnej sily a je úžasným doplnením k iným Yangovým/pohybovým formám cvičenia. Yin joga priaznivo ovplyvňuje prúdenie životnej energie (Chi). V pozíciách (asánach) sa zotrváva 3-5 minút. Ukotvuje nás v prítomnom okamihu a pomáha nám kultivovať slobodný a radostný prístup k životu. Ďalšími benefitmi sú napríklad zlepšenie spánku, trávenia, celkovej nálady, posilní imunitu a pomôže k lepšej flexibilite kĺbov... Krásne harmonizuje telo aj myseľ...

Joga a TELO

Na hodine Joga & TELO sa zameriame na špecifickú časť tela či zlepšenie určitej schopnosti. Budeme rozvíjať flexibilitu a popracujeme aj na posilnení svalstva. Hodiny sú zamerané na otváranie hrudníka, starostlivosť o zdravý chrbát, ale aj uvoľnenie bedier, kde sa nám často ukladá fyzické napätie a emočný stres. Súbor rotačných asán nám pomôže s trávením a detoxikáciou organizmu. Postupne prejdeme jednotlivými časťami tela a pomaly budeme rozvíjať rovnováhu, naťahovať šľachy a posilňovať svaly, pričom budeme kombinovať jednoduché aj zložitejšie asány a správne dýchanie. Aj keď bude cvičenie špecifickejšie zamerané na danú oblasť, môžete sa tešiť na blahodárne a uvoľňujúce účinky, ktoré pocíti celé vaše telo!

Bodyterapia Joga

Na hodine Bodyterapia sa budeme s pozíciami oboznamovať tak, aby ste si vybudovali pevné a zdravé základy, na ktorých môžete ďalej stavať. Vďaka tomu, že prax budeme prepájať aj s bodyterapeutickými metódami, bude sa pozitívne meniť aj váš vzťah k vlastnému telu. Dôležitou súčasťou bude práca s dychom, emóciami, spevňovanie panvového dna. Okrem praktických zručností v joge získate aj veľmi veľa užitočných informácií o svojom tele, jeho anatómii a aj o tom, ako ho dostať späť nielen do harmónie, ale aj do formy. 

Kundalini Joga

Čo je Kundalini jóga?
Kundalini joga je známa pre svoj transformačný efekt. Praktikovanie kundalini jogy posilňuje našu fyzický silu, výdrž a kognitívne funkcie ako aj naše emočné zdravie. V praxi ide hlavne o zameranie sa na transformáciu energie.Najvačším rozdielom medzi kundalini jogou a inými jogami je, že kundalini joga má v sebe zakomponovaný dynamický pohyb, dýchacie cvičenia, mantry, meditácie, hudbu a hlbokú relaxáciu, a to v rámci špecifických cvičení. Kombinácia takýchto cvičení sa volá krija. Medzi niektoré benefity krije je možné zahrnúť elimináciu hnevu, posilnenie intuície alebo nášho odhodlania. Niektoré krije sa zamariavajú viac na naše fyzické zdravie napríklad tým, že sa zaktivizuje trávenie, zlepší spánok alebo zvýši  telesná energia.Kundalini joga je transformačný systém, ktorý pomáha uvoľnovať enegetické bloky v nás. Je zameraná na harmonizovanie nášho hormonálneho systému ako aj revitalizáciu nášho  nervového systému. Pomáha pri budovaní, balansovaní a spriechodnení jemného systému našich energetických kanálov ako aj našich čakier. Keď sa energia voľne pohybuje cez naše čakry, tak stimuluje naše mentálne, fyzické a duchovné zdravie. Vytvorí sa jasnosť, ktorá vychádza z našho vnímania, myslenia a intuície.

Detská joga (kurz)

Na hodinách detskej jogy sa učia deti objavovať svoje telo, dych a myseľ, a to veselým a hravým spôsobom. Joga má na detské telo veľmi blahodarný účinok. S pomocou obrázkov, jednoduchých hier a napodobňovania deti získavajú lepšiu koordináciu, flexibilitu a vedomie svojho tela. Jednoduché dychové cviky a vizualizácia učia deti sústrediť sa, uvoľniť, stimulovať imagináciu a uvoľniť energiu bezpečným a hravým spôsobom.

Gravid Joga (pre mamičky a ich bábätká v brušku) (momentálne kurz neprebieha)

Tehotenstvo je výnimočné obdobie pre každú ženu. Malý zázrak vám rastie v brušku a meníte sa zo dňa na deň. Emócie a nálady skáču z hormonálnych premien, fyzické telo cíti obrovské zmeny (únavu, kŕče, bolesti, priberanie) o tlaku a žalúdočných nevoľnostiach ani nemusím hovoriť :) ...nuž je to krásne obdobie aj vďaka takýmto skúsenostiam!

 

Gravid joga prináša úžasné benefity pre tehotné mamičky na fyzickej a emočnej úrovni. Jemné naťahovacie cviky, dýchacie techniky, práca s panvou, upokojenie a napájanie sa na bábätko v meditáciách je nesmierne terapeucké a pomôže mamičke lepšie zvládnuť náročné fázy tehotenstva a prípravu na pôrod.

 

Výhody Gravid jogy:

 • rozvoj flexibility a svalovej sily v oblasti pánvy, chrbta, ramien a šije

 • správne držanie tela a sila postoja

 • pomáha pri bolestiach chrbtice a opuchu nôh

 • posilnenie panvového dna, ktoré pripraví ženské telo na pôrod

 • emočné a fyzické uvoľnenie 

 • správne dýchacie cvičenia 

 • lepšie okysličenie celého organizmu

 • upokojenie (zníženie napätia a stresu)

 • prepojenie sa s bábätkom

 • spomalenie, počúvanie a pozorovanie vlastného tela

 • lepší spánok

 • nové priateľstvá :)

 

Kedy začať?

Keďže prvý trimester je najrizikovejšie obdobie netreba vytvárať na seba tlak. Ženám, ktoré necvičili a nemajú žiadne skúsenosti s cvičením sa odporúča začať s Gravid jogou na konci prvého alebo na začiatku druhého trimestra. Je to však veľmi individuálne a vždy je lepšie to radšej konzultovať s vaším ošetrujúcim lekárom. Záleží tiež od kondície mamičky a či má skúsenosti aj s iným typom jogy. Ak nemáte rizikové tehotenstvo môžete sa joge venovať počas celého tehotenstva samozrejme s jemnosťou a ľahkosťou. Naše telo je inteligentné a vždy vie čo práve potrebuje, ak sa oň staráme s láskou a vieme ho vypočuť.

Prána joga

Prána je životná energia, univerzálna životná sila alebo absolútna energia. Je to nositeľka vedomia a prazdroj všetkých foriem. Prináša nám pohyb, vitalitu a hlbokú harmóniu s Vesmírom.

Cez jogové asány a posvätnú geometriu tela spoločne rozvinieme stabilitu, mobilitu a jeho potenciál. Pranayama (dychové cvičenia) nás prepojí s pránou a ukáže nám ako usmerniť a riadiť náš dych tak, aby sme s ním vedeli vedome pracovať a použiť ho ako úžasnú pomôcku a technológiu na utíšenie rušivých vplyvov našej mysle a emócií. Následne budeme môcť prebudiť našu čistú a otvorenú živú bdelosť. Takáto fantastická kombinácia techník je umenie, ktoré kultivuje a transformuje energie a následne lieči nášho holistického človeka…naša duša sa tak rozžiari a naše svetlo vedomia vyčistí.

...Spolu budeme môcť zažiť zlepšenie koncentrácie, rekalibrovanie, energetizovanie a stabilizovanie nášho nervového systému…

Psychoterapia so Zdenkou u nás Zen Flow - začíname 1. októbra - 5. novembra

Každý z nás sa môže ocitnúť v situácii, ktorá je preňho ťažká, bolestivá a potrebuje podporu. Ak Vás niečo trápi a hľadáte možnosti, ako to riešiť. Jedna z možností je psychoterapia. Môže Vám pomôcť pri osobných a vzťahových problémoch, pri úzkosti a depresii, pri psychosomatických prejavoch, pri syndróme vyhorenia, v osobnostnom raste a sebarozvoji, v prežívaní pocitov neistoty a podobne. Napomáha pri zvládaní náročných životných situácií, či dokonca uľaví pri spracovaní bolestivých zážitkov. V individuálnych psychoterapeutických  a poradenských stretnutiach pomáham svojim klientom zorientovať sa vo svojej situácii v akej sa nachádzajú, spolu hľadáme nové spôsoby efektívnejšieho fungovania a aktivizujeme vnútorné zdroje  pre nastolenie zmeny v živote. Cieľom psychoterapie a poradenstva je úľava u klienta, znovunájdenie sebaistoty a  jeho schopnosť kontrolovať a riadiť si svoj vlastný život. Vo svojich postupoch využívam metódu katatýmne imaginatívnej psychoterapie, autogénny tréning a techniky mindfulness. S klientmi sa stretávam vo vopred dohodnutom konkrétnom termíne na deň a hodinu. Termín si viete dohodnúť mailom, alebo telefonicky. 

mail: psychorelax.sk@gmail.com, tel.:0915 397 599

bottom of page