top of page

Kika Sládečková

"Jóga je pre mňa nikdy nekončiaca cesta, ktorá mi ukazuje nové horizonty a možnosti, dodáva silu môjmu telu a pritom upokojuje myseľ, učí ma trpezlivosti a vedie k sebapoznaniu, napĺňa láskou a nehou a každý deň ma inšpiruje. Verím, že jóga môže zmeniť pohľad na našu myseľ či telo, ale aj svet v ktorom žijeme. Svoju cestu inštruktorky jógy som začala v Miláne vinyasa jógou, ktorá prepája dych a pohyb. Túžba po hlbšom poznaní ma viac krát doviedla do Indie k štúdiu jógovej terapie a jin jógy, ktoré sú protipólom rýchlej doby, ktorú žijeme. Myslím, že každý potrebujeme v živote rovnováhu jinu a jangu a aj vďaka jóge ju môžeme dosiahnuť.”

Aďka Ščasnárová

"Moja jogová prax vo mne prebudila chuť po cestovaní a zároveň po sebaobjavovaní - cesta do hĺbky mojej duše. Vďaka nej som doposiaľ navštívila určité miesta ako Nepál a Indiu. Cesty, ktoré ma intuitívne viedli na určité posvätné miesta, ako aj do jedného budhistického kláštora na pár týždov.

V roku 2014 som odišla na rok a pol do Peru, kde sa začala aj moja prax s precvičovaním jogy v kruhu blízkych a kolegov. Samotná joga, šamanizmus a ezoterika sú pre mňa témy, ktoré ma fascinujú, inšpirujú a ktoré mám chuť čoraz viac a viac objavovať. Som ‘’200HR’’ certifikovaná lektorka Hatha jogy. Kurz som absolvovala na ostrove Maui, Havaj, daľšie silné energetické a liečivé miesto na našej planéte."

Zdenka Mikešová

"Vyštudovala som špeciálnu pedagogiku a psychoterapiu a celý život pracujem v zdravotníctve. Som inštruktorka jogy I.stupňa a joga  pre mňa znamená nádherný čas a priestor, ktorý  venujem práve Tu a Teraz sama sebe, alebo aj práve Tebe. Cvičeniu jogy sa venujem už viac, ako desať rokov a je to pre mňa jedna z možností, ako si udržať  vnútornú stabilitu, pokoj v duši a aktívne telo. Jogu sa snažím učiť srdcom a prepájať ju s psychoterapiou, je to zaujímavé a obohacujúce."

Zuzka Kopinová

„Od 8 rokov som sa venovala tancu a vyštudovala tanečné konzervatórium v Bratislave. Keď som prestala aktívne tancovať, hľadala som iný spôsob pohybu, ktorý by ma naplnil. Potom si ma našla joga, ktorá pre mňa nie je len o fyzickom cvičení, ale aj o ukľudnení duše. Som certifikovaný inštruktor jogy I. stupňa, no viem, že tu moja cesta nekončí. Čím viac o tejto filozofii viem, tým viac sa chcem ešte naučiť a pozitíva, ktoré pre mňa osobne joga predstavuje, šíriť ďalej. Cez môj jogový tréning si udržujem dobrú kondíciu a zároveň sa učím veľa o sebe samej, ale aj o druhých. Naučila som sa veci vnímať zo širšieho uhla pohľadu a akceptovať ich tak ako sú, no nikdy neprestať bojovať za svoje sny. Hodiny sa snažím prispôsobiť potrebám študentov tak, aby si oddýchli, zacvičili, posunuli sa ďalej a odišli z hodiny pozitívne naladení.“

Saši Janogová

Joga ma sprevádza na mojej životnej ceste už 22 rokov, počas ktorých som prešla mnohými krásnymi aj tŕnistými jogovými cestičkami. Posledných 5 rokov jogu prepájam s meditáciami a rôznymi bodyterapeutickými technikami a vedomou prácou s telom, dychom a emóciami. Vo svojej osobnej praxi sa venujem rôznym typom jogy vrátane kundaliny jogy a pravidelne sa zúčastňujem lekcií rôznych zahraničných lektorov.

Maggie Linkova

Pochádzam zo Sofie (BG), ale momentálne žijem v Bratislave. Jógu som zažila prvýkrát v roku 2005. Skúšala som rôzne štýly, až jedného dňa som stretla svojho prvého učiteľa Iyengar jogy Christosa Pavlou. Bola to láska na prvý pohľad. Jóga mi pomohla počas tehotenstva a hlavne po pôrode. Podstúpila som operáciu ramien a jóga mi pomohla znovu získať mobilitu a silu. Chcela som sa dozvedieť viac, rozšíriť si svoje vedomosti v tejto oblasti a stať sa lektorom. Stretla som Eriku Repassyovú a Kevina Gardinera a vstúpila do skupiny učiteľov v Budapešti. Mala som workshopy so Stephanie Quirk, Bobby Clennell, Laurie Blakeney, Manouso Manos, Vladimir Jandov atď. Som Certifikovaný II. Učiteľ jogy Iyengar od roku 2017.  

Andy Bagi

“Jóge sa aktívne venujem od r. 2012, kedy som spoznala jedno jej pre mňa cenné tajomstvo, v čase keď som bývala v New Yorku a potrebovala som zvoľniť tempo. Bavilo ma skúšať rôzne druhy jógy a v r. 2017 som začala s YIN v Mexiku s americkou učiteľkou Dariou, s ktorou sme ešte v ten rok odleteli na Bali na trénersky kurz YinYogy s Jo Phee a Joe Barnettom.  Tu som sa pre Yin nad(ý)chla a od vtedy ňou dýcham stále."

Janka Hetešova

K joge som sa dostala pred ôsmimi rokmi a som jej vďačná, že ma naučila počúvať svoje telo a žiť v prítomnom okamžiku. Joga je o trpezlivosti a vytrvalosti a keďže ja som "bežec na dlhé trate", tak je tento životný štýl ušitý pre mňa. Na joge mám rada posúvanie hraníc a napredovanie. Som certifikovaná inštruktorka jogy I.stupňa. Praktikovaním ásan na hodinách jogy sa naladíme na Tu a Teraz, upokojíme myseľ a telo, uvoľníme stres po práci a znovunadobudneme psychickú pohodu. Spolu budeme napredovať v prevádzaní základných pozicií.

Andrea Košiarová

"Joga mi pomáha spájať sa so sebou na všetkých úrovniach a neustále nanovo nachádzať stred a stabilitu v tanci každodenného života. Vďaka joge sa učím správne smerovať svoju energiu, žiť život v zdraví, s radosťou a vďačnosťou. Nachádzam životný postoj, kedy oceňujem každý moment s láskou a úctou.“

Moja cesta ma naviedla od tanca cez štúdium psychológie k joge a následnému prepojeniu pohybu a bdelej pozornosti. V joge som rozpoznala nástroj s liečivým terapeutickým potenciálom.

Následne som odcestovala do Indie na prvý učiteľský kurz a odvtedy jogu zdieľam s ostatnými. Počas života v Ázii som študovala a praktizovala okrem tradičnej Hatha yogy, Iyengar yogu, Ajurvédu, Yoga Nidru, Vipassana meditácie, či učenia a techniky tibetského budhizmu. Významnou súčasťou mojej praxe je meditácia. Svoje skúsenosti a vedomosti v joge naďalej prehlbujem na kurzoch a workshopoch doma i vo svete. Aktuálne sa vzdelávam aj v oblasti transpersonálnej psychológie cez moduly holotropného dýchania.

Ďakujem za možnosť zdieľať, čo ma baví a rozvíjať sa spolu s vami.

Nata Fašánková

"Pred dlhými rokmi pre mňa jóga bola spôsob ako schudnúť. Neskôr som od nej čakala, že mi pomôže pri chronických bolestiach chrbta. Postupom času som si uvedomila, že jóga to všetko dokáže, ale keď chcem od seba priveľa, nikdy mi to neprinesie. Teraz od jógy očakávam len to, že mi dá čas na to, aby som sa uvoľnila, aby som sa nadýchla a na chvíľu vypla rýchly kolotoč myšlienok v hlave. A to chcem priniesť aj ako lektorka. Žiadne očakávania, pravidlá, porovnávanie sa, či nebodaj spochybňovanie svojich schopností. Jóga je pre mňa všetko, čo si jógou spravím. Pokoj, zen, chill, nazvite to ako chcete. Absolvovala som kurz Inštruktor Jogy I. kvalifikačného stupňa a tiež som založila youtubový kanál jógy Škola chillu, ktorý je určený najmä ľuďom, ktorých jóga láka, ale z rôznych dôvodov sa neodvážili v nej vytrvať."

Katka Pohánka

Katka je zakladateľka Zen Flow Joga štúdia a lektorka Aligned Flow a terapeutickej jógy.


"Jóga pre mňa znamená prebudenie, cit, vedomý dych, poznanie, spojenie s jednotou života a ponorenie sa hlbšie do seba. Fascinuje ma individuálny vnútorný proces pri štúdiu a praktizovaní jogy a jej kladný vplyv na duševné, telesné zdravie človeka, jeho mentálne nastavenie a celkové vyžarovanie v bežnom živote. Študujem ©Katonah Yoga v New Yorku, kde pravidelne jazdím za svojimi učiteľmi. Moje ďalšie jógové vzdelanie je 200 RYS Aligned Flow Yoga Teacher Training Immersion (Yoga Dicha Tulum) a tiež som Inštruktor Jogy II. kvalifikačného stupňa.

FLEXITY náš partner

Flexity Joga Eshop  https://www.flexity.sk

 

“Jogahunter - prehľad joga sveta”  www.jogahunter.sk 

Lucia Svíteková

Lucka je certifikovaný inštruktor Power jogy.

S jogou začala pre zranenie chrbtice a vďaka nej opäť žije kvalitný život. Joga sa stala jej hlavným zdrojom energie. Priaznivo pôsobí na telo a myseľ, pomáha odreagovať sa pri stresových zamestnaniach. Je výborným kompenzačným cvičením pre vrcholových športovcov. Okrem toho, že priaznivo pôsobí na chrbticu, spevňuje svalový tonus a redukuje hmotnosť. Zároveň buduje flexibilitu, a znižuje možnosť pre zranenia. Pôsobí detoxikačne a zrýchľuje metabolizmus.

Tak sa príď nabiť energiou na jej ENERGY FLOW.

Please reload

bottom of page